Мінімальне замовлення 750 грн
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Насіння брюссельської капусти

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Брюссельська (або бельгійська) капуста - мутований підвид червонокачанної капусти. Ця рослина сильно відрізняється від всіх своїх «родичів» зовнішнім виглядом і будовою - на товстому стеблі визрівають невеликі качани діаметром 30-50 мм, по 20-60 штук на стебло. Саме вони вживаються в їжу. Цінність брюссельської капусти полягає в її низькокалорійності, багатстві вітаміном С і глюкозілатамі, а також відмінних смакових якостях. На території України ця культура ще не набула великої популярності, що зумовлює низьку конкуренцію на ринку і стійкий попит на готову продукцію.

Терміни дозрівання і тривалість зберігання

     За періодами вегетації існують такі типи брюссельської капусти:

      - ранньостиглі (період вегетації - 110-130 днів);

      - середньостиглі (130-150 днів);

      - пізньостиглі (150-200дней).

     Зберігається бельгійський овоч досить довго - при температурі близько 0 ℃ стебла, зібрані з корінням, здатні пролежати 3-4 місяці. Кочанчікіотдельно в замороженому вигляді можуть зберігатися до 1 року.

Умови вирощування

     Освітлення і температура. Світло і тепло брюссельська капуста споживає в тих же дозах, що і її білокачанна «сестра» - любить добре освітлені ділянки; оптимальна температура для росту + 18-22 ℃. «Бельгійка» дуже стійка до холоду - дорослі екземпляри витримують заморозки до -5-8 ℃.

     Вологість. Культура досить вологолюбна, і потребує регулярних, але не частих поливах (30-40 л / кв.м на стадії інтенсивного зростання і 40-50 л / кв.м після визрівання качанів 1 раз в 10-14 днів). У той же час, рослина нормально переносить короткочасну посуху завдяки розвиненій кореневій системі.

     Грунт. Брюссельська капуста найкраще росте на слабокислих суглинних грунтах. Перед висаджуванням грунт варто удобрити перегноєм або компостом, а також фосфатами.

     Схема посадки. Практично не варіюється в залежності від сорту - 60-70х60-70 см. На гектар оптимально висаджувати 25-35 тисяч рослин.

     Підживлення. Культура непогано сприймає мінеральні добрива, нонуждается в них тільки на слабоплодородних грунті. На етапі розвитку рослина можна удобрити азотом, а при формуванні качанів - фосфорно-калієвої підгодівлею.

Гібриди капусти брюссельської

     В Україні завоювали популярність такі гібриди, як Франклін F1, Абакус F1, Діабло F1.

     Насіннєвий матеріал для брюссельської капусти краще вибирати професійний. Таке насіння після збору ретельно відбираються за розмірами, вагою і схожості. Потім вони проходять багатоетапну обробку - інкрустацію або грануляцію. Таким чином навколо кожної насіння формується шар активних елементів, які сприяють прискореному зростанню і розвитку рослини, сприйняття добрив; а також захищають паросток від шкідників і хвороб. Схожість такого насіння досягає 98-100%.

     Великий асортимент насіннєвого матеріалу французьких, голландських, чеських виробників може збити з пантелику, ускладнюючи вибір - яке насіння замовити? Найкраще при виборі гібрида і посівного матеріалу брюссельської капусти порадитися з консультантами «Грядки». Їх великий досвід допоможе підібрати виробника і сорт культури, який дасть Вам максимальний результат. А постійна наявність насіння різних сортів, а також швидка та зручна доставка по всій Україні допоможе не затягувати з посадкою обраного гібрида.

Вгору