Мінімальне замовлення 750 грн. Ціни на насіння Sais і Hortus оновлюються!
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Насіння перцю

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Насіння перцю

Перець давно і міцно влаштувався на українських полях. Незважаючи на певну трудомісткість вирощування цієї вибагливої ​​культури, великі солодкі плоди постійно присутні і на ринкових прилавках, і на полицях супермаркетів, і на заводах по переробці і консервації; також як і їх гострі побратими. Перець - вимоглива рослина з дуже тривалим періодом вегетації, ніжне і примхливе, але вигода від його вирощування виправдовує трудові і фінансові витрати. Необхідно тільки вибрати правильний сорт або гібрид, а значить - добре насіння перцю.

Підбір насіння перцю по їх характеристикам

Насіння перцю має краплеподібну пласку форму, їх діаметр 3-5 мм, маса 1000 насінин - 5-8 грам. Кондиційну схожість посівний матеріал може зберігати 3-4 роки, але тільки при правильних умовах зберігання - температура повітря не повинна перевищувати + 7-10 ℃, а відносна вологість повітря - 55-60%. При таких обставинах схожість самостійно зібраного насіння зберігається на рівні 85-90%. Для отримання найкращої віддачі від вирощування варто звернути увагу на професійне насіння гібридів перцю від голландських, французьких та інших імпортних виробників. Їх схожість становить 98-100%, а перед посівом не потрібно турбуватися про попередній обробці - посівний матеріал відкалібрований за формою та вагою, оброблений захисними і живильними речовинами, в деяких випадках - дражування для полегшення посіву.

Види перцю

Необхідно визначитися з типом перцю, який ви маєте намір вирощувати. Перець можна розділити на 2 підтипи:

  1. Солодкий. Відрізняється, як зрозуміло з назви, солодким смаком і характерним ароматом плодів; однаково популярний на свіжому ринку і у переробників (на консервацію, заморожування і т.д.). Плоди найчастіше більші і щільніші гострих «побратимів».
  2. Гіркий. Володіє характерним смаком, включає в себе широкий діапазон підтипів з різною гостротою - від злегка гіркувато-гострих до «ядерних» сортів, під зав'язку насичених капсаїцином. В основному використовується в виготовлення приправ, у вторинній обробці, дещо рідше - в свіжому вигляді.

Типи перцю за термінами вегетації

По термінах дозрівання перцю від висадки розсади до технічної стиглості сорту класифікують таким чином:

  1. Надранні - період вегетації до 100 днів;
  2. Ранньостиглі - 100-120 днів;
  3. Середньостиглі - 120-140 днів;
  4. Пізньостиглі - 140 днів і більше.

Тривалий термін вегетації змушує вирощувати перець тільки через розсаду - через тепло- і світлозалежність культури вона в більшості випадків не здатна давати високі результати при прямому висіві. Виняток становить вирощування в самих південних областях країни з субтропічним кліматом, або посадка спеціально адаптованих і надзвичайно стресостійких гібридів.

Агротехнологічні вимоги до вирощування

Перець можна вирощувати у відкритому грунті, під тимчасовими укриттями (плівка, агроволокно і т.д.), а також в плівкових і скляних теплицях, з опаленням і без. Основні вимоги культури до агротехніки:

  1. Температурний і світловий режим: перець - дуже теплолюбна культура. При вирощуванні розсади температура повинні бути мінімум + 15-16 ℃, оптимум - + 20-25 ℃. Після висадки розсади оптимальна температура повітря - не нижче + 13-15 ℃, грунту - + 10-12 ℃. Згубний вплив надає і спека - при показниках вище +35 ℃ рослина скидає зав'язь. Заморозки нижче 0 ℃ також знищують паростки. Рослина довгого світлового дня, чуйно реагує на недолік освітленості, тому на затінених ділянках великої віддачі не буде.
  2. Вологість: культура досить стійко переносить посуху, але грамотний полив здатний значно збільшити врожайність. Оптимальна вологість повітря - 60-70%; вологість ґрунту - 70-80%, такий показник досягається крапельним зрошенням або поливами з частотою 1 раз в 5-7 днів в посуху або в 10-12 днів в нормальну погоду з розрахунку 300-500 кубометрів на 1 гектар.
  3. Грунт: рослина вимоглива до складу грунту - воно дає високі результати тільки на легких і родючих структурних грунтах з хорошим доступом кисню і вологи, і нейтральною реакцією - Ph = 6,0-7,0.
  4. Підживлення: перець досить чутливий до підживлення, тому рекомендується удобрити грунт мінералами перед посівом з розрахунку N: P: K - 1: 1: 0,5 (100-120 кг / га: 100-120 кг / га: 50-60 кг / га); при посадці з розрахунку 1: 2: 3 (50-80 / 100-150 / 150-200), через тиждень після посадки 20-25 кг з розрахунку 1: 1: 1. Органіку краще вносити під попередню культуру.
  5. Схема висадки: схема посадки перцю варіюється в таких межах - 40-60х20-40 см, прохід між рядами залежить від планованих способів обробки і коливається від 60 до 100 см. Густота стояння - 30-50 тис. рослин / га.

Де купити насіння перцю?

Як видно з агротехнічних вимог, перець - досить примхлива і вибаглива культура. Відповідно, будь-яка помилка в вирощуванні призводить до великих втрат, особливо - неправильний підбір посівного матеріалу. Саме тому краще довіритися професіоналам - інтернет-магазин «Грядка» реалізує тільки перевірене насіння від провідних світових виробників - Nunhems, Enza Zaden, HM Clause, Kitano і ін. Гнучка цінова політика, програма лояльності, зручна оплата і швидка доставка забезпечують вигоду і позитивні емоції від закупівлі посівного матеріалу. І не варто нехтувати консультацією фахівців - співробітники «Грядки» в будь-який момент готові відповісти на найскладніші питання.

Вгору